Vzduch – voda

Tepelná čerpadla
pro Vaši domácnost

luft vand kategori foto 1000x1000 RGB 159f3973

Všechny typy nemovitostí

Tepelná čerpadla

Tepelné čerpadlo vzduch-voda je nejrozšířenějším a nejčastěji instalovaným tepelným čerpadlem v České republice a střední Evropě. Důvodem je snadná montáž, technické parametry a dostupná cena. Poskytujeme tepelná čerpadla pro všechny typy nemovitostí.

Úspora a návratnost

Výhody čerpadel

placka naklady

Úspora nákladů

Oproti původnímu systému vytápění a ohřevu teplé vody ušetříte 50 – 70% nákladů.

placka uspora

Sazba elektřiny

Instalací tepelného čerpadla navíc získáváte možnost využít výhodnější sazbu elektrické energie, která se vztahuje na spotřebu elektřiny v celém domě.

placka graph

Návratnost investice

Na naše tepelná čerpadla můžete využít Kotlíkovou dotaci nebo program Nová zelená úsporám.

Ekologie a náklady

Další výhody

Tepelná čerpadla vzduch/voda využívají venkovní vzduch k získání tepelné energie pro vytápění a ohřev teplé vody. Ve vzduchu je totiž vždy dostatečné množství tepelné energie, a to i za studených zimních dní a nocí, kterou k ohřevu vody či vytápění můžete snadno využít. Zároveň jde o bezplatný zdroj energie, který je neomezeně k dispozici a díky kterému lze dosáhnout úspory nákladů na vytápění a současně vyrábět teplo ekologicky. Tepelná čerpadla spotřebují pouze malý podíl elektřiny, poskytují nám nezávislost na fosilních palivech, aktivně přispívají ke snížení emisí CO2 a ochraně klimatu.

V zimě topí, v létě chladí, teplou vodu dodávají po celý rok.
Ušetříte a navíc získáte ekologický zdroj, na který můžete čerpat i státní dotaci.

Pro naše mírné vnitrozemské klima se přímo nabízí zvolit k vytápění invertorové tepelné čerpadlo vzduch-voda.

V porovnání s jinými zdroji energie vám tepelná čerpadla vzduch – voda ušetří 50 – 70% nákladů na vytápění.

Zvolte si MIATRADE

Naše výhody

placka controller 1

Ovládání

Jednoduché a intuitivní ovládání.

placka sofa

Pohodlí domova

Umožníme vám ovládat topení na dálku, i z gauče.

placka headset

Kontrola čerpadla

Díky automatické diagnostice mají naši technici tepelné čerpadlo vždy pod kontrolou.

placka guarantee

Bezúdržbový provoz

Provoz tepelného čerpadla je bezúdržbový, poskytujeme záruky až na 7 let.

placka dotace

Dotace

Nabízíme kompletní vyřízení dotací k Tepelnému čerpadlu i fotovoltaice.

Čerpejte dotace

Nová zelená úsporám

Dotační program

Tento dotační program podporuje úspory energie a obnovitelné zdroje energie v rodinných domech, bytových domech a rekreačních objektech.

Dotaci lze využít na výměnu elektrického topení nebo kotel na tuhá paliva za tepelné čerpadlo. Výše dotace je v tomto případě až 100 000 Kč. V závislosti na typu objektu a zvolené technologii.

Na co je možné čerpat dotaci nová zelená úsporám:

  • Nový topný zdroj – tepelné čerpadlo – včetně nákladů na jeho instalaci
  • Novou otopnou soustavu nebo rekonstrukci otopné soustavy
  • Projektovou dokumentaci k novému zdroji

Vezmeme si na starost posouzení podkladů, zpracování a podání žádosti i zajištění veškerých dokumentů včetně odborného návrhu. Zajistíme vám návrh i samotnou montáž tepelného čerpadla a pomůžeme vám získat dotaci na vytápění i v roce 2022.

S celým procesem vám pomůžeme.

Jak funguje tepelné čerpadlo?

Tepelná čerpadla typu split se skládají ze dvou jednotek. Princip jejich funkce není komplikovaný. Energie z okolního vzduchu je přijímána výparníkem vnější jednotky (lamelový výměník) a předávána do chladiva. Přehřáté chladivo je nasáváno kompresorem, kde se stlačováním jeho teplota zvyšuje na požadovanou úroveň. Následně je horké chladivo (až 60°C) přepraveno potrubím do vnitřní jednotky. Tam v kondenzátoru (deskový výměník) předává teplo, které je dále předáváno do domácí topné soustavy.

Tepelné čerpalo je rozděleno na dvě jednotky a díky tomu jsou v domě instalovány pouze prvky, které netvoří hluk a jsou chráněné proti zamrznutí. Rozdělení jednotek umožňuje svobodnou volbu místa instalace tepelného čerpadla. Obě jednotky mají velmi kompaktní rozměry a díky tomu je snadné je instalovat v jakékoli nemovitosti. Vnitřní jednotku lze zavěsit na stěnu prakticky kdekoliv. Vnější jednotka může stát u zdi budovy viset na fasádě domu nebo být instalována na střeše budovy, bez obav o akustický diskomfort obyvatel domu a sousedů. Moderní technologie garantují tichou práci zařízení. Disponujeme vnějšími moduly tepelného čerpadla, které ve vzdálenosti tří metrů dosahují úrovně hluku od 35 dB(A), která je prakticky neslyšitelná. Díky tomu lze tepelné čerpadlo použít také v husté zástavbě, např. výstavba řadových domů.

Napište nám zprávu

Máte nějaký dotaz?